a

BÜMK Pop Korosu

  /  BÜMK Pop Korosu

Bümk Pop Korosu 2012 yılında Esin Gürgür tarafından ‘müzik yaparken eğlenmek’ fikrini merkeze alarak kuruldu. Kuruluşundan bu yana büyüyerek kocaman bir aile olan koromuz zamanla şarkı söylemeyi seven ve kendini müzikal anlamda geliştirmeyi hedefleyen gençlerin buluşma noktası olurken aynı zamanda da hayat boyu sürecek dostlukların temellerinin atıldığı bir yuvaya dönüştü.

 

Pop müziğin her rengine sahip çıkan, aranjmanlarını eşliksiz seslendiren koromuz, yabancı ve Türkçe, güncel ya da klasikleşmiş eserleri kendi stiliyle yorumluyor. Özellikle özgün aranjmanlarımızı seslendirmemiz koristleri aynı zamanda aranjman yazmaya, müziğin prodüksiyon aşamalarını öğrenmeye teşvik ediyor. Popapella, koristlerine sağladığı sıcak atmosferde hem koro içi hem de bireysel şan eğitimi için olanak yaratıyor. Tecrübeli koristlerimiz ve şeflerimiz, koromuzun yeni üyelerini çok sesli müzikle tanıştırırken tavsiyeleriyle ve prova içi vokal egzersizlerle onların her geçen gün daha donanımlı vokalistler olmalarına yardımcı oluyor.

 

Okul içinde ve dışında verdiğimiz konserlerimiz, gezici koromuz, online eğitim dönemiyle beraber sosyal medyada etkinliğini artırdığımız videolarımızla koristlerimizi a cappella müzik severlerle buluşturuyoruz. Etkinliklerimiz koristlerimizi motive ederken onların sahne tecrübesi kazanmasına da katkıda bulunuyor. Her bir parçasına ayrı kıymet verdiğimiz, herkesin fikrinin önemli olduğu koromuz, son hızla yaratıcı çalışmalarına devam ediyor.

 

2012’de kurulan, yabancı ve Türkçe pop şarkılarını acapella olarak seslendiren BÜMK Pop Korosu, bu sene de birbirinden yaratıcı ve keyifli aranjmanlarıyla faaliyet göstermeye devam ediyor! Popun bir genre olarak genişliğini göz önünde bulundurarak hazırladığımız repertuvarımızda hem pop klasikleri hem de popa yeni bir soluk getiren daha güncel şarkılar yer alıyor. Balladlardan yüksek tempolu şarkılara birçok parçayı eşliksiz olarak seslendiren koromuzun repertuvarına koristlerimiz de kendi aranjmanları ile ekleme yapabiliyorlar.

Sene içinde hem okulumuzda hem de dışarıda konser vererek koristlerimizin sahne tecrübesi ile performanslarını geliştirmesini amaçlayan koromuz, koristlerin hem solo hem de koro içi vokal tekniklerine dair temel bilgileri öğrenmesi için yol gösteriyor. Ayrıca yaratıcılığı ön planda tutarak aranjman yazmaya hevesli koristlerimiz için aranjman yazmayı öğrenmek ve bu aranjmanları seslendirmek için ideal bir ortam sağlıyor. Gezici koro ve aranjmanlara video çekmek gibi projeleri olan koromuz, koristlerden gelen farklı fikirlerle yeni projelere her zaman önem veriyor. BÜMK Pop Korosu ile müzik ve yaratıcılık dolu bir sene bizi bekliyor!